3 pomysły na puzzle dla dorosłych

Rozrywki dla dorosłych nie muszą ograniczać się do gier komputerowych czy seriali na Netflixie. Do łask wracają tradycyjne formy spędzania wolnego czasu, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych, a jednocześnie pozwalają na świetną zabawę. Dlatego właśnie najwięksi producenci puzzli prześcigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które przyciągną, nie tylko dzieci, ale także dorosłych. 

Coś więcej niż puzzle

W myśl powyższej zasady, powstała intrygująca seria Exit marki Ravensburger, która jest wzorowana na popularnej koncepcji gry Escape Room. Co to oznacza? Każdy zestaw, po ułożeniu 759 elementów, przewiduje intrygujące zagadki do rozwiązania i niespodziankę widoczną dopiero w pełnym obrazie. Dla niecierpliwych przewidziano QR kod, który po zeskanowaniu podaje kilka wskazówek, pomagających rozszyfrować łamigłówki. Puzzle są dostępne w wielu wersjach obrazkowych oraz w 5 poziomach trudności. Wspaniała rozrywka dla osób, które chcą się zabawić w Sherlocka Holmesa. 

Zabawa w stylu eko

Ciekawą ofertą może pochwalić się marka Unidragon, która zasłynęła z produkcji drewnianych puzzli typu “jigsaw”. Charakteryzują się one niepowtarzalnymi, nieregularnymi kształtami, które zwiększają poziom trudności układania. Ich najpopularniejszą kolekcją są kolorowe, niezwykle estetyczne puzzle z motywami dzikich zwierząt, które mogą mieć również funkcje dekoracyjne. Unidragon rozszerzył swoje kolekcje o skomplikowane mandale, mające na celu medytację podczas układania, jak i tzw. “quezzle”, czyli puzzle połączone z zagadkami. 

Dla wielbicieli sztuki wysokiej

Oryginalne puzzle dla dorosłych mogą służyć nie tylko rozrywce, ale także pełnić funkcje estetyczne. Serie, które zasługują na szczególną uwagę w tej kwestii, to układanki przedstawiające ponadczasowe dzieła sztuki światowej klasy artystów. W tej kategorii znajdziemy np. przedstawienia obrazów Gustawa Klimta, Vincenta Van Gohga czy Hieronima Bosha, wykonane w różnej skali, które z powodzeniem po ułożeniu udekorują domowe wnętrze.